JAK BYDLÍ MORČATA U NÁS:

Naše morčata chováme venku na čerstvém vzduchu a to v létě i v zimě. Máme k dispozici tři kotce o velikosti 160x 70cm, z toho dva jsou průchozí, tak se morčata můžou proběhnout na třech metrech délky. V zimě, pokud hodně mrzne, přidáváme do dvířek ještě plexisklo, aby se morčátka lépe zahřála.

Pokojíčkem v bytě je pro morče domeček. Když je potřeba dát si od sebe pokoj nebo se schovat s kouskem dobroty před ostatními. Domečky máme "průchoďáky", aby poskytly přístřeší a pocit bezpečí, ale zároveň umožnily odejít druhým vchodem, pokud ten první někdo zabírá.

V létě je nejlepší být venku. Jakmile počasí dovolí, dopřáváme morčatům výběh na trávě, která je skvělým zdrojem vitamínu C a zároveň obřím hřištěm. Domečky najdete i zde, morčata se tak mohou schovat před sluncem, kolegy nebo před námi :- ) Lovu zdar!

SENO, SENO a zase SENO. Mělo by tvořit 80% celkového jídelníčku. Je nezbytné pro správné fungování trávícího systému morčat, proto musí být spolu s vodou neustále k dispozici. V létě se morčata pasou na trávě, která pokryje potřebu vitaminu C, který si morčata neumí vyrobit sama a musí jej přijímat v potravě. V zimě jako náhradu podáváme zeleninu: stálicí je zelenina kořenová, jak u koho oblíbená petržel, mrkev, celer. Červenou řepu mají u nás rádi naprosto všichni. Občas zařazujeme řapíkatý celer, fenykl a velmi opatrně zelí. Denní dávka zeleniny je u nás 60gramů na jedno morče a dělíme ji do dvou dávek. Zelenina tvoří 10% jídelníčku. Granule by měly být pouze doplňkem stravy, měly by tvořit maximálně 5% objemu stravy. U nás podáváme Bocus G-výstavní morče a v zimě přidáváme Selective. Z pamlsků v kotcích najdete převážně závěsné tyčinky od JR Farm. A pamlsky jsou posledních 5% z celkového objemu potravy.